قوانین و مقررات
موارد ذکر شده در این صفحه برای همه کاربران فاناتیک و همه گروه‌های کاربری لازم‌الاجرا هستند.

ضروری است که هر کاربر پیش از عضویت، قوانین فاناتیک را به دقت مطالعه نماید. اعضای فاناتیک در زمان عضویت، فرم پذیرش قوانین فاناتیک را بصورت دیجیتالی امضا می‌نمایند، بنابراین عضویت در فاناتیک به خودی خود مؤید مطالعه و پذیرش قوانین فاناتیک از سوی کاربر است. متخلفان بسته به نوع و بسامد خطا، مشمول سیاستهای تنبیهی فاناتیک خواهند شد. مقررات فاناتیک در هیچ مورد قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و کشوری که شما مقیم آن هستید را نفی نمی‌کند و محدود نمی‌سازد. بنابر قوانین جمهوری اسلامی ایران، فاناتیک موظف است در صورت درخواست رسمی مراجع قانونی، مشخصات، داده‌ها و دیگر ادله را در اختیار مراجع قانونی قرار دهد. مقررات و شرایط استفاده از فاناتیک در طول زمان ممکن است تغییر کند؛ لطفا گاه به گاه از این صفحه بازدید کنید. قوانین و مقرّرات سایت فاناتیک همه قوانین و هنجارهای کشور جمهوری اسلامی ایران در فاناتیک ملزم به اجرا هستند. فاناتیک یک شبکه اجتماعی فوتبالی است که با همکاری علاقه‌مندان به فوتبال مدیریت و به‌روزرسانی می‌شود.فاناتیک تابع قوانین جاری کشور است و کاربران موظف به پرهیز از هر گونه بحث و تبادل نظر در موضوعات مطرح شده در "فهرست مصادیق محتوای مجرمانه (موضوع ماده 21 قانون جرایم رایانه ای)" هستند. مدیران شبکه بدون اطلاع قبلی نوشته ها و موضوعاتی که مصداقی از این قوانین باشند را حذف و دسترسی کاربران خاطی را محدود خواهند کرد.
1. فاناتیک قائل به آزادی بیان در محدوده ی قوانین جاری کشور است، لیکن توهین به افراد، گروه ها، باورهای اعتقادی افراد و مطالب خارج از عرف فرهنگی کشور غیر مجاز شناخته می شود. تقاضای مدیریت فاناتیک از اعضای سایت،توجه به این قوانین و رعایت آن ها می باشد ،از بیان نظرات و مطالب حاوی توهین و تمسخر به هر علت،حتی برای ناقضان قوانین ذکر شده بپرهیزید، اسطوره های باشگاه ها، نام باشگاه ها و مسائل مربوط به آن ها برای فاناتیک ها هر تیم ارزشمند و مقدس است، مانند یک فاناتیک رفتار کنید.
2. استفاده از کلمات یا تصاویر رکیک و نامناسب (شامل نام کاربری، عکس پروفایل،مطالب اظهار نظر ها ،دیدگاه ها و ...) تحت هیچ شرایطی مجاز نیست، در صورت مشاهده یا گزارش اعضای سایت حساب کاربری شما مسدود خواهد شد.همچنین انتشار و یا استفاده از خدمات فاناتیک برای انتشار مطالب و اشارات تبعیض آمیز، ضدمذهبی، قوم ستیزانه، مخالف با معیارهای عرفی و سلیقه عمومی مخاطبان و یا با جهتگیری نژادی و جنسیتی در فاناتیک جایز نیست.
3. اسپم کردن در کلیه بخشهای سایت ممنوع است؛ ارسال دیدگاه‌های مکرر و یا بدون محتوی مفید مانند تشکر، ابراز علاقه، قرار دادن بی مورد آدرس ایمیل و... از مصادیق اسپم کردن میباشد.
4. کاربران این وب سایت موظف هستند که از شکستن حریم خصوصی افراد و افشای اطلاعات شخصی خود یا دیگران از قبیل نشانی، شماره تلفن و مانند آن خودداری کنند.
5. کاربران توافق کرده و میدانند که مسئول حفظ اطلاعات محرمانه حساب کاربری خود بوده و نیز مسئول فعالیتهایی هستند که تحت حساب کاربری آنها صورت می گیرد.
6. هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را داشته و در صورت فعالیت یک کاربر با دو اکانت هر دو اکانت بنا به تصمیم مدیران سایت محدود یا حذف خواهد شد.
7. هر مطلب صرفا بيانگر نظر و عقيده نويسنده آن است و بيانگر نظر و عقيده مسئولان شبکه و يا تفکر حاکم بر اين شبکه نيست. بديهی است مسئوليت تمامی مطالب و نوشته ها بر عهده شخص نويسنده آنها می باشد.
8. احترام به کاربران و مدیران شبکه، حفظ روحیه دوستی و رعایت حقوق دیگران، شرط ادامه فعالیت در یک محیط عمومی مجازی مانند شبکه اجتماعی است.
9. انتخاب عناوین مناسب برای نوشته‌ها و دیدگاه‌ها، نوشتن مطالب به فارسی و درج لینک مرجع در هنگام نقل قول از سایت دیگر، از وظایف مهم کاربران است، فاناتیک احترام به کپی رایت را به صورت جدّی پیگیری می کند.
10. بحث در مورد دين، سياست، مذهب، مقدسات و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف)، هيچ كمكي در راستاي نيل به اهداف فني سايت ننموده و مجاز نیست، احترام به نظرات مخالف را در بستر جامعه ی مجازی تمرین کنیم و در این جامعه در تمامی شرایط صبور برخورد کنیم.
11. بحث و گفت و گو در مورد راه های عبور از فیلتر، نرم افزارها ، معرفی سایتهای فیلتر شده و مسایل مرتبط مجاز نیست و حوزه ی فعالیت این سایت صرفا ورزش و طور اخصّ فوتبال می باشد.
12. منازعات و مشکلات شخصی جایگاهی در این شبکه ی اجتماعی ندارند. فاناتیک محل اتهام یا توهین به یکدیگر نیست، این مورد به دلیل حراست از شخصیت تک تک اعضای شبکه اجتماعی فاناتیک به صورت جدی پیگیری می شود.
13. نوشتن محتواهای تبلیغاتی و تجاری به جز برای اسپانسرهای این مجموعه و با تایید مدیران و در محل های مشخص شده مجاز نیست.
14. مسئولیت تمامی فایلها و یا تصاویر و ... كه از طریق سایت رد و بدل میشوند بر عهده كاربر فرستنده است.
15. در تمام محتواها و پروفایل های موجود در شبکه اجتماعی فاناتیک (اعم از کامنت، عکس، مطلب نوشتاری، پروفایل و ...) گزینه ای با نام "گزارش تخلف" وجود دارد، اگر محتوایی خلاف قوانین مشاهده شد با زدن این گزینه ما را مطلع کنید تا نسبت به حذف یا ویرایش اقدام کنیم.